Centrum Rehabilitacji

tel. 501 757 731, e-mail: centrum@rehabilitacja-bemowo.pl
ul. Powstańców Śląskich 103 lok. 8, Bemowo,
ul. Sokratesa 9, Bielany
 
#slide17 #slide5 #slide18 #slide33 #slide32 #slide12 #slide13 #slide16

Terapia.

Konsultacja rehabilitacyjna:

W ramach konsultacji magister fizjoterapii zbada Cię i zaproponuje najlepszy dla Ciebie program leczenia, walki z bólem.

Jest to nasz prezent dla ciebie, poświęcamy czas Tobie i Twoim problemom.

W trakcie konsultacji terapeuta odpowie na wszystkie Twoje pytania a Ty będziesz mógł bliżej poznać nasze metody pracy i standard obsługi pacjentów.

Terapia manualna:

Dotyczy stawów w obrębie kończyny górnej jak i dolnej. Terapia manualna, to dziedzina fizjoterapii w której terapeuta za pomocą rąk przywraca odpowiednie zależności po między poszczególnymi elementami w stawie.

Czas trwania: 30 min

Terapia manualna kręgosłupa:

Naszą największą grupę pacjentów stanowią osoby z bólami kręgosłupa. Najskuteczniejszą formą leczenia dyskopatii oraz rwy kulszowej jest terapia manualna. W czasie zabiegu terapeuta pracuje na powięziach, stawach międzykręgowych oraz dyskach. Pacjent zaczyna odczuwać ulgę od razu po zabiegu. Terapia manualna zmniejsza dolegliwości bólowe, ogranicza promieniowania do nóg czy rąk oraz zwiększa ruchomość kręgosłupa.

Zabieg poprzedza bezpłatna konsultacja dzięki, której terapeuta może precyzyjnie ułożyć plan terapii.

Dodatkowo wzbogacenie terapii manualnej o ćwiczenia rehabilitacyjne pozwala na długo zapomnieć o problemach z kręgosłupem.

Czas trwania: 30 min

Usprawnianie po urazach i operacjach:

Przed rozpoczęciem terapii magister fizjoterapii udziela bezpłatnej konsultacji celem dobrania odpowiednich ćwiczeń.

To program stworzony z myślą o osobach po urazach skrętnych, zwichnięciach, naderwaniach mięśni, złamaniach, operacjach narządu ruch.

Przed rozpoczęciem terapii magister fizjoterapii udziela bezpłatnej konsultacji celem dobrania odpowiednich ćwiczeń.

obejmuje:

 • terapię manualną - 15 min,
 • masaż częściowy - 15 min,
 • ćwiczenia (usprawniające, rozciągające, wzmacniające i poprawiające propriorecepcję)
 • chłodzenie

Takie zestawienie oddziałowywań fizjoterapeutycznych gwarantuje szybki powrót do pełnej sprawności.

Czas trwania: 60 min

Ćwiczenia indywidualne korekcyjne wad postawy

To zestaw ćwiczeń dobieranych indywidualnie do potrzeb dziecka.

Obejmuje ćwiczenia:

 • korygujące zaburzenia symetrii w układzie kostnym,
 • wzmacniające osłabione grupy mięśniowe
 • rozciągające partie mięśni ze wzmożonym napięciem.

Czas trwania: 30 min

Terapia dla dzieci „Rośnij Zdrowo”

To terapia stworzona z myślą o Twoim dziecku i jego prawidłowym rozwoju.

Jest to połączenie ćwiczeń korekcyjnych wad postawy (opracowanych indywidualnie dla każdego pacjenta) z terapią manualna gdzie rehabilitant pracuje z dzieckiem nad ułożeniem np. miednicy, obręczy barkowej.

Czas trwania: 60 min

Konsultacja niemowląt

Doświadczona fizjoterapeutka zbada Twoje dziecko, oceni tempo jego rozwoju, postawi diagnozę i zaproponuje wymiar terapii. Będzie czas na zadanie pytań jak również udzieli porad dotyczących codziennej pielęgnacji.

Terapia niemowląt

Doświadczona terapeutka wypracowuje z dzieckiem prawidłowe nawyki ruchowe, pracuje nad poszczególnymi pozycjami lokomocyjnymi, jednocześnie niweluje przetrwałe odruch, wzmożone napięcie i stymuluje zbyt wiotkie mięśnie. Wszystko w przyjaznej, spokojnej atmosferze nastawionej na potrzeby dziecka. W terapii wykorzystujemy nowoczesne metody oddziaływania na dziecko jak- metoda neurorozwojowa NDT Bobath, PNF.

Wskazania:

 • Zaburzenia napięcia mięśniowego
 • asymetryczne ułożenie ciała
 • opóźnienie rozwoju ruchowego
 • Wcześniaki
 • Kręcz szyi
 • Uszkodzenia okołoporodowe
 • Zaburzenia neurologiczne
 • Wady stóp u niemowląt

Kinesiotaping niemowląt

Przynosi bardzo dobre rezultaty jako metoda wspomagająca efekty wypracowane podczas terapii. Dziecko czuje stymulację do utrzymywania prawidłowej postawy ciała np. w czasie zabawy jeszcze przez kilkanaście godzin po aplikacji. Rodzice chwalą sobie również oklejanie stóp niemowlętom przy zaburzeniach ich rozwoju i motoryki. Plastry same w sobie nie są niczym nasączane i nie powodują uczuleń dlatego są w pełni przyjazne dla dzieci. Nie ograniczają ruchów w czasie zabawy i dziecko może się w nich kąpać.

Ćwiczenia indywidualne przy bólach kręgosłupa

Przy układaniu indywidualnego programu ćwiczeń kładziemy szczególny nacisk na wzmocnienie gorsetu mięśniowego tak ważnego przy bólach kręgosłupa

Czas trwania: 30 min

Terapia " Zdrowy Kręgosłup"

Przed rozpoczęciem terapii magister fizjoterapii udziela bezpłatnej konsultacji celem dobrania odpowiednich ćwiczeń.

Są to ćwiczenia na bóle kręgosłupa wzbogacone masażem częściowym kręgosłupa. To połączenie przynosi świetne efekty terapeutyczne Jest to terapia dla osób pragnących czerpać radość z życia i zdrowia

Czas trwania: 60 min

Terapia usprawniająca „Ku Zdrowiu”

Program przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi. Terapia jest układana zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, obejmuje ćwiczenia wzmacniające układ mięśniowy, stretching, masaż a w razie potrzeby terapię manualną

Czas trwania: 60 min

Ćwiczenia usprawniające indywidualne dla Seniora

Ćwiczenia poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową oraz zwiększają elastyczność i siłę mięśni. Główny nacisk kładziemy na ćwiczenia wzmacniające mięśnie wykorzystywane podczas czynności dnia codziennego. Jest to dobry sposób utrzymania sprawności i niezależności na długie lata.

Czas trwania: 30 min

Terapia dla Seniora „Pełnia Życia”

Przed rozpoczęciem cyklu magister fizjoterapii udziela bezpłatnej konsultacji, celem dobrania odpowiednich ćwiczeń z uwzględnieniem chorób towarzyszących (np. nadciśnienie, cukrzyca). Jest to terapia przeznaczona dla osób starszych które chcą aktywnie spędzać czas i by wiek ich nie ograniczał w pełnym korzystaniu z uroków życia.

W czasie ćwiczeń jest monitorowane ciśnienie.

Czas trwania: 45 min