Wkładki ortopedyczne
Zadbaj o swoje stopy.
Wkładki ortopedyczne ICB zostały opatentowane przez australijskich naukowców zajmujących się wadami stóp od 30 lat. Na całym świecie wkładki pomagają ludziom w różnym wieku i z różnymi schorzeniami stóp. Firma ICB opracowała wkładki przeznaczone specjalnie dla sportowców, dzieci czy cukrzyków.
5 cech, za które pokochasz wkładki ICB
Innowacyjność wkładek ICB polega na tym, że nie rozleniwiają mięśni stóp, lecz zmuszają osłabione mięśnie do pracy. Po roku, czy dwóch, chodzenia we wkładkach może okazać się że są już niepotrzebne! Wada w czasie leczenia zmienia się, ale nie ma konieczności kupowania nowych wkładek, bo można je wielokrotnie modelować!
Wyrobienie wkładek jest szybkie! Po jednej wizycie wychodzisz z gotową wkładką. Zaczyna się od badania ortopedycznego i badania komputerowego stóp, które uwidocznia wszystkie nawet najdrobniejsze patologie. Następnie doświadczony magister fizjoterapii analizuje wyniki badań i modeluje wkładkę korygującą wadę stóp. Wkładka stygnie w ciągu minuty i jest gotowa do noszenia. Po 6 miesiącach zapraszamy na remodeling wkładki połączony z ponownym badaniem komputerowym co umożliwi dostosowanie wkładki do zmieniającej się wady.
Dlaczego wkładki ortopedyczne ICB?
Wkładka ICB powstała w wyniku połączenia nowoczesnej wiedzy, technologii z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia chorób stóp. Jest jedyną na świecie ortezą termoplastyczną o podwójnej gęstości, co otwiera nowe możliwości terapeutyczne. Wkładki ICB są termoplastyczne w całości, a nie tylko na swojej wierzchniej warstwie, dzięki czemu mogą przyjmować dowolny leczniczy kształt zalecany pacjentowi.
Podwójna gęstość 100% EVA Struktura o zamkniętej konsystencji System WDS (Weight Distribution system) 5° rotacji wewnętrznej tyłostopia 42° nachylenia strzałkowego
Podwójna gęstość To rewolucyjne rozwiązanie, z którego korzystają pacjenci na całym świecie zostało wymyślone i opatentowane przez firmę ICB. Dla prawidłowej biomechaniki stopy okolica pięty i łuku podłużnego wymaga sztywniejszego podparcia ułatwiającego utrzymanie odpowiedniej osi pracy oraz pomocy w przenoszeniu dużych obciążeń. Takim wymogom odpowiada materiał EVA zielona. Z kolei stawy przodostopia podczas chodzenia muszą się swobodnie dopasowywać do podłoża, dlatego w przedniej części wkładki zastosowana jest EVA niebieska bardziej elastyczna i zapewniająca komfort.
100% EVA Cała wkładka jest zrobiona z materiału EVA, który idealnie odpowiada wszystkim wymaganiom stawianym przed wkładką: - Ma długą pamięć kształtu - dzięki czemu wkładki zachowują swój leczniczy kształt przez wiele lat. - Po podgrzaniu można modelować całą wkładkę w celu uzyskania korekcji leczniczej. - Pokryta jest powłoką antybakteryjną - Taibrelle. - Łatwa do mycia, dlatego zachowanie higieny wkładki w jest proste. - Można remodelować specjalną nagrzewnicą – dlatego wkładka może się zmieniać razem z Twoją stopą.
Struktura o zamkniętej konsystencji Materiał EVA jest poddawany specjalistycznemu procesowi technologicznemu, by uzyskać strukturę bez pęcherzyków powietrza, przez to jest odporny na odkształcanie i rozciąganie w trakcie używania.
System WDS (Weight Distribution system) System WDS jest stabilizatorem w kształcie trójkątnej podpory, która wspiera kości śródstopia i przodostopia. System WDS równomiernie rozkłada masę ciała w czasie chodu na kości stępu.
5° rotacji wewnętrznej tyłostopia Wkładka ICB jest wstępnie wyprofilowana, żeby przeciwdziałała pronacji tyłostopia. Stanowi to punkt wyjścia dla terapeuty wykonującego wkładkę, który po badaniu ortopedycznym i komputerowym może powiększyć lub zmniejszyć występujący kąt.
42° nachylenia strzałkowego Jest to kąt zapewniający kontrolę i optymalną pracę stawu skokowo-piętowego podczas stania i chodzenia. Poprawia koordynację i równowagę stawowo-mięśniową stopy.
Badanie komputerowe stóp
Zaplanowanie rehabilitacji stóp Zaprojektowanie leczniczych i komfortowych wkładek ortopedycznych
Platforma zbudowana jest z 2704 czujników rejestrujących nawet najmniejszą, różnicę ciśnień wytwarzaną przez stopę w trakcie stania, czy chodzenia. Bezsprzeczną przewagą badania komputerowego nad badaniem na podoskopie, czy konturografie, jest to że platforma umożliwia dynamiczną analizę w czasie kroku, co ujawnia patologie których w statyce nie można zdiagnozować
Dzięki platformie można przeanalizować wiele parametrów biomechanicznych stopy:
W statyce: - Która noga jest bardziej obciążana. - Miejsca na stopie, które są przeciążane. - Płaskostopie poprzeczne i podłużne. - Obciążenie haluksa w czasie stania. - Czy pięty są ustawione w koślawości lub szpotawości. - Czy występuje przeciążenie tyłostopia lub przodostopia. - Stabilometrię - oscylację środka ciężkości w czasie stania. - Pośrednio, niesymetryczne ustawienie bioder wynikające z rotacji miednicy. - Czy występuje stopa wydrążona – brak kontaktu śródstopia z podłożem.
W dynamice: - Miejsca bolesne, których pacjent bezwiednie nie obciąża. - Przebieg uderzenia pięty o podłoże. - Drogę środka ciężkości w czasie kroku. - Mechanizm powstawania haluksa. - Przebieg propulsji stopy (odbicie się od podłoża). - Czas kontaktu poszczególnych elementów stopy z podłożem. - Wykres reakcji sił podłoża. - Przebieg maksymalnego ciśnienia