Trening medyczny
Kinezyterapia Warszawa Bemowo, Ćwiczenia rehabilitacyjne Warszawa Bielany
Kinezyterapia jest to w skrócie leczenie ruchem. W naszych gabinetach oferujemy kinezyterapię pod nazwą trening medyczny. Fizjoterapeuta pracuje z pacjentem 1:1 czyli cały czas zabiegu poświęca na pracę tylko z jednym pacjentem. W wielu przypadkach trening medyczny jest niezbędną częścią rehabilitacji, między innymi po urazach bądź operacjach. Liczną grupę odbiorców ma również trening funkcjonalny polegający na dobraniu takich ćwiczeń aby codzienne czynności stały się łatwiejsze do wykonywania.Trening medyczny stosowany może być również z powodzeniem jako wsparcie terapii manualnej w przypadkach przewlekłych schorzeń.
Kiedy kinezyterapia jest zalecana:
- dla seniorów
- po urazach
- jako profilaktyka
- jako wsparcie terapii manualnej
- dla zdrowych osób chcących wejść na wyższy poziom sprawności
Cele kinezyterapii to:
- odzyskanie sprawności
- poprawa siły mięśniowej
- zwiększenie elastyczności tkanek
- poprawa koordynacji
- zwiększenie zakresu ruchu
- poprawa sprawności potrzebnej do wykonywania codziennych czynności
Zapraszamy na trening
Przed przejściem do treningu medycznego fizjoterapeuta w czasie konsultacji ocenia obecny stan pacjenta i przygotowuje plan terapeutyczny uwzględniając potrzeby i możliwości oraz cele pacjenta.Zajęcia z kinezyterapii mogą trwać 30 min, 45 min bądź 60 min. Polegają na wykonywaniu ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty. Przydatny jest wygodny strój do ćwiczeń, ćwiczenia wykonywane są w skarpetkach na specjalnej macie.
Do przykładowych ćwiczeń należą:
- rozciąganie
- rolowanie
- trening równoważny
- trening siłowy
- ćwiczenia zwiększające ruchomość
- ćwiczenia oddechowe
W czasie treningu wykorzystywane są różne akcesoria do ćwiczeń: drabinki, piłki, piłeczki, taśmy, sztanga, trener równowagi, poduszka sensomotoryczna czy roller.
Niektóre ćwiczenia wykonywane są przed lustrem aby zwiększyć samoświadomość pacjenta.
Dlaczego lepiej ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty a nie tylko w domu
W internecie jest wiele dostępnych ćwiczeń polecanych przez fachowców. Wykonując je jednak przed ekranem nie mamy pewności czy wykonujemy je prawidłowo a w trakcie rehabilitacji fizjoterapeuta monitoruje postępy i na bieżąco dopasowuje plan do aktualnego stanu zdrowia.
Dzięki temu, że ćwiczenia wykonywane są pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty ma on on możliwość wprowadzania zmian na bieżąco. Jeżeli widać postępy fizjoterapeuta może zwiększyć trudność ćwiczeń (progres) bądź gdy ćwiczenia okazują się za trudne do wykonania na tym etapie rehabilitacji prowadzący zastosuje ćwiczenie łatwiejsze lub w odciążeniu by uniknąć kompensacji.
Ćwicz pod okiem fizjoterapeuty ale …
Dla podniesienia efektywności treningu prowadzonego w gabinecie fizjoterapeuta może również zalecić pewne ćwiczenia do wykonywania w warunkach domowych. W zależności od stanu zdrowia oraz etapu rehabilitacji będą się one różnić. W przypadkach lekkich oraz przewlekłych najczęściej będą to ćwiczenia nie wymagające specjalnych warunków czy sprzętów, tylko takie które można wykonać np. w oczekiwaniu na herbatę , podczas mycia zębów czy podczas oglądania ulubionego serialu. Po cięższych urazach i operacjach czas ćwiczeń w domu będzie dłuższy i pomocne mogą się okazać piłki rehabilitacyjne, taśma do ćwiczeń bądź poduszka sensomotoryczna.
Zaangażowanie i powtarzalność to w przypadku ćwiczeń droga do sukcesu. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia wykonywane w domu są pomiędzy wizytami ze specjalistą i na wizytach w gabinecie rehabilitant sprawdza efekty, odpowiada na pytania i ma możliwość wprowadzenia korekt.
Czym różni się trening medyczny od rehabilitacji indywidualnej i rehabilitacji wad postawy?
Te trzy usługi mają wspólne cechy ale zalecane są w różnych przypadkach . Trening medyczny dotyczy prowadzenia ćwiczeń dla każdego po kontuzjach , urazach czy do ogólnego wzmocnienia. Rehabilitacja indywidualna zawiera trening medyczny ale rozszerzona jest o elementy terapii manualnej.
Wady Postawy dotyczą tylko pacjentów do 16 roku życia i są to ćwiczenia poświęcone dzieciom w celu poprawy sylwetki.
Cennik Treningu medycznego
Pojedyncze zabiegi:
Trening medyczny 30 min 135zł
Trening medyczny 45 min 180zł
Trening medyczny 60 min 215zł
Karnety:
Trening medyczny 5x 30 min 640zł
Trening medyczny 5x 45 min 850zł
Trening medyczny 5x 60 min 990zł
Godziny otwarcia naszych gabinetów:
ul. Sokratesa 9 (Bielany)
Pon 9:00 - 21:00
Wt 8:00 - 21:00
Śr 8:00 - 21:00
Czw 9:00 - 21:00
Pt 9:00 - 21:00
Sob 8:00 - 15:00
ul. Powstańców Śląskich 103/8 (Bemowo)
Pon 13:30 - 21:00
Wt 8:00 - 21:00
Śr 13:30 - 21:00
Czw 8:00 - 21:00
Pt 13:30 - 21:00
Fizjoterapeuci prowadzący trening medyczny na Bemowie przy Powstańców Śląskich 103/8
mgr Monika Węcławek, mgr Paulina Grzybowska, mgr Alex Yurchenko, mgr Paulina Demczuk, mgr Emilia Białkowska.
Fizjoterapeuci prowadzący trening medyczny na Bielanach przy Sokratesa 9:
mgr Patrycja Szymczak, mgr Stanisław Bereza, mgr Alicja Konopka, mgr Anna Żelazowska, mgr Kaja Biernat.