Suche igłowanie

Igłoterapia Warszawa Bielany, Igłoterapia Warszawa Bemowo

Suche igłowanie polega na nakłuciu specjalną, cienką igłą miejsc o zwiększonym napięciu czyli tzw. punktów spustowch.
W wyniku nakłucia najpierw występuje skurcz a potem rozkurcz. Rozkurcz mięśnia zmniejsza nacisk na nerwy, stawy i naczynia czego efektem jest zmniejszenie bólu w leczonej okolicy. Oprócz punktów spustowych igłoterapia przynosi świetne efekty w terapii blizny. Nakłuwanie eliminuje wtedy bliznowce i zrosty, które ograniczają ruchomość blizny. Najczęściej w obu przypadkach nie kończy się na jednej igle tylko opracowuje się w ten sposób całą bolesną okolicę.



Nazwa suche igłowanie (z ang. dry needling) pochodzi od tego, że w igle nie ma żadnego lekarstwa płynnego więc igła jest sucha.

Suche igłowanie - efekty

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego
  • pobudzenie procesów regeneracyjnych w tkankach
  • zwiększenie zakresu ruchu w stawie
  • działanie przeciwbólowe
  • zwiększenie elastyczności blizny
ból kręgosłupa szyjnego

Jak wygląda zabieg suchego igłowania?

Pierwszy etap to palpacyjne (ręczne) wyszukanie punktów spustowych. Następnie fizjoterapeuta dezynfekuje skórę. W czasie igłoterapii dochodzi do przerwania ciągłości skóry więc ważne aby te miejsca były dokładnie zdezynfekowane. Potem zaczyna się właściwy zabieg polegający na wkłuciu się igłą w wytypowane wcześniej okolice. W zależności od potrzeb terapia może się różnić, w niektórych przypadkach igła pozostanie wbita przez pewien czas, w innych fizjoterapeuta usunie ją niedługo po wbiciu a w jeszcze innych niezbędne będzie delikatne poruszanie wbitą igłą w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Specjalista dobiera do potrzeb zarówno ilość igieł jak i ich parametry czyli długość i średnicę. Po wyjęciu igieł miejsca wkłucia ponownie są dezynfekowane.

Zalety igłoterapii

Zabieg ten jest bardzo efektywny, szybko można osiągnąć zamierzony cel i przez wielu pacjentów uznawany jest jako mało bolesny.

Czy igłowanie na sucho jest bezpieczne

Przed zabiegiem fizjoterapeuta przeprowadza wywiad żeby wykluczyć przeciwwskazania do których należą np. : nowotwory, ciężka miażdżyca czy zaawansowana osteoporoza. Przed i po zabiegu skóra jest dezynfekowana specjalnym preparatem, fizjoterapeuta używa jednorazowych rękawiczek a igły są sterylne i oczywiście jednorazowe.

Czy igłoterapia boli

Samo wkłucie może być delikatnie odczuwalne i najczęściej nie powoduje dyskomfortu ponieważ igła jest bardzo cienka. W momencie gdy igła osiąga cel czyli zetknie się z napiętym punktem spustowym pacjent odczuje krótkie drżenie mięśnia (krótki “prąd”). Jest to znak, że punkt napięcia został właściwie zlokalizowany.
Po samej terapii mogą występować naturalne efekty takie jak zwiększona wrażliwość, tkliwość a także lekki siniak wokół opracowywanych miejsc.

ból kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego

Najczęstsze zastosowania suchego igłowania:

  • terapia blizn
  • bóle kręgosłupa
  • zespół bolesnego barku
  • zespół cieśni nadgarstka
  • łokieć tenisisty
  • napięciowe bóle głowy
  • kolano skoczka
  • shin splints
  • problemy ze stożkiem rotatorów
  • urazy sportowe

Dla uzyskania optymalnego efektu igłoterapia sucha powinna być połączona z terapią manualną dlatego w naszym gabinecie zabieg suchego igłowania nie występuje samodzielnie.

Cennik igłoterapii

Igłoterapia do zabiegu terapii manualnej 15zł *

* Igłoterapia w naszym gabinecie nie występuje jako oddzielny zabieg

Godziny otwarcia naszych gabinetów:

ul. Sokratesa 9 (Bielany)

Pon    9:00 - 21:00
Wt      8:00 - 21:00
Śr       8:00 - 21:00
Czw   9:00 - 21:00
Pt       9:00 - 21:00
Sob    8:00 - 15:00

ul. Powstańców Śląskich 103/8 (Bemowo)
Pon   13:30 - 21:00
Wt       8:00 - 21:00
Śr      13:30 - 21:00
Czw     8:00 - 21:00
Pt       13:30 - 21:00

Igłoterapia Warszawa Bielany

W gabinecie przy ul. Sokratesa 9 o suche igłowanie do terapii zadba mgr Alicja Konopka oraz mgr Patrycja Szymczak.

Suche igłowanie Warszawa Bemowo

W gabinecie przy ul. Powstańców Śląskich 103/8 igłoterapię do zabiegu terapii manualnej zaproponuje Państwu mgr Monika Węcławek.