mgr Magdalena Dukwicz

mgr Magdalena Dukwicz

Zawód fizjoterapeuty wybrałam, ponieważ chciałam pomagać ludziom i ten cel przyświeca mi przy pracy. Wielokrotnie słyszałam od pacjentów, że przyzwyczaili się do życia z bólem i wiedzą, że tak już zostanie. Ogromną satysfakcję sprawia mi, gdy pacjent orientuje się, że to nieprawda i dostrzega nowe możliwości działania, które do tej pory były ograniczone przez ból czy chorobę. Dużą wagę przykładam do edukacji pacjenta, jak ma sobie radzić z dolegliwościami, a później jak postępować, by nie powróciły.

Uczelnie: 2006- 2008 r- Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra

                  2003- 2006 r - Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata

Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 12946

Hobby: wspinaczka

Liczba godzin spędzonych na kursach: 441,5

Uczestniczyłam w kursach :

  • Kurs Terapii Manualnej Maitland

Metoda ta jest skuteczna w leczeniu zarówno stawów kręgosłupa np. przy dyskopatii, jak i stawów obwodowych, czyli stawów biodrowych, kolanowych, skokowych, barkowych i łokciowych. Stosowana jest w chorobach zwyrodnieniowych, a także po urazach kończyn, zmniejszając dolegliwości bólowe i zwiększając zakres ruchomości w stawach.

  • Kurs PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe)

Metoda ta bazuje na wzorcach ruchu, które odbywają się w płaszczyznach diagonalnych, czyli skośnych. Jest to bardzo funkcjonalne podejście, ponieważ w takich płaszczyznach poruszamy się w naszym codziennym życiu oraz podczas uprawiania sportu. PNF jest bardzo skuteczny podczas procesu usprawniania pacjentów neurologicznych, np. po udarach i urazach czaszkowo-mózgowych, jak i u pacjentów ortopedycznych np. po artroskopii stawu kolanowego, po urazach i operacjach barku oraz w skoliozach, gdyż uczy ona pacjenta wykonania celowego, prawidłowego ruchu.

  • Szkolenie "Terapia punktów spustowych i suche igłowanie" wg Davida G. Simonsa

Jest to metoda bazująca na lokalizowaniu i likwidowaniu punktów spustowych bólu („trigger points”). Jedną z wykorzystywanych technik jest suche igłowanie, czyli aplikacja igły (bez leku) w odpowiedni punkt w celu jego rozluźnienia. Metoda ta jest rozwiązaniem na problemy mięśniowo-powięziowe, czyli takie, w których ból jest wywoływany przez te struktury, np. łokieć tenisisty. Może też działać pomocniczo, jako część planu terapeutycznego zmniejszając dolegliwości bólowe i „uwalniając” zakres ruchu w takich jednostkach jak dyskopatia , zamrożony bark, uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego.

  • Kurs "Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich”.

Kurs jest oparty na wiedzy zaczerpniętej od najbardziej znanych autorów tj. K. Lewit, D. Simons, L. Chaitow, J. Cyriax. Metoda ma zastosowanie w leczeniu schorzeń przebiegających z dolegliwościami bólowymi, związanymi z długoutrzymywaną pozycją statyczną np. siedzącą przy komputerze,gdzie dochodzi do przeciążenia tkanek miękkich. Dobre rezultaty uzyskuje się przy bólach karku, ramion i głowy oraz odcinka lędźwiowego.

  • Kurs Kinesiology Taping.

Jest to metoda przydatna w urazach sportowych takich jak: skręcenia, uszkodzenia mięśni i więzadeł. Znakomicie się też sprawdza w schorzeniach narządu ruchu spowodowanych przeciążeniem np.: uszkodzenie stożka rotatorów, konflikt rzepkowo-udowy, a także pomocniczo w leczeniu bólów pleców.

  • Kurs "Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL"

Pozyskałam dzięki niemu kompetencje do wykonania badania stóp na platformie podobaroskopowej oraz wykonania indywidualnie dobranych wkładek do butów. Wkładki umożliwiają korekcję płaskostopia podłużnego, poprzecznego oraz wspomagają leczenie bolesnych ostróg piętowych i haluksów. Noszenie wkładki wpływa pozytywnie na biomechanikę kończyn dolnych oraz prawidłowe ustawienie miednicy.

  • Instruktor metody pilates

Jest to system ćwiczeń skupiający się na działaniu mięśni głebokich, odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Są to mięśnie bardzo istotne z punktu widzenia biomechaniki kręgosłupa, a ich trening pozwala nam likwidować dolegliwości bólowe pleców oraz zapobiegać ich powstaniu.

[ngg_images source="galleries" container_ids="2" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="180" thumbnail_height="250" thumbnail_crop="1" images_per_page="4" number_of_columns="0" ajax_pagination="1" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]