Nasi terpeuci

mgr Ewa Buczyńska (Stepaniuk)
placówka Bemowo, godz. pracy pon, śr, pt 13.30-21.00; wt,czw 7.00-14.00
Cechuje mnie pozytywne nastawienie do ludzi i wysoki poziom empatii. W pracy wyznaję zasadę, że najważniejszy jest pacjent i jego problemy, a moim zadaniem jest zrobić wszystko, aby pomóc mu się z nimi uporać.
Uczelnie: 2012-2014 r - Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2009- 2012 r- Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 11929
Hobby: fitness, siłownia
Ilość godzin spędzona na kursach: 1097
Uczestniczyłam w kursach :
- Kręgosłup - osteopatyczna diagnostyka i leczenie
Aktualnie jestem w trakcie cyklu szkoleń, które kompleksowo i holistycznie podchodzą do terapii bólów i dysfunkcji kręgosłupa. Kurs pogłębia umiejętności diagnostyczne jak i terapeutyczne z zakresu terapii manualnej, mięśniowo-powięziowej z zawarciem technik osteopatycznych i terapii wisceralnej. Metoda sprawdza się nie tylko w leczeniu ostrych dolegliwości ale również stanów przewlekłych, będących często skutkiem dysfunkcji w odległych rejonach ciała pacjenta.
- Kurs terapii manualnej według Praskiej Szkoły Koncepcji K. Lewita
Terapia manualna według koncepcji K. Lewita świetnie sprawdza się w terapii bólów kręgosłupa wynikających z zablokowań w obrębie jego stawów, dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych oraz wszelkich dolegliwości spowodowanych zaburzeniem napięć w obrębie mięśni czy powięzi, wynikających z ich przeciążenia.
- Kurs terapii manualnej według koncepcji Kaltenborna i Evjentha
Techniki doskonale sprawdzają się w redukowaniu dolegliwości bólowych oraz zwiększaniu ruchomości stawów w przypadku choroby zwyrodnieniowej s. biodrowego czy kolanowego, po unieruchomieniu lub zabiegach operacyjnych stawów kończyn czy też zaburzeń w obrębie stawu rzepkowo-udowego. Koncepcja Kaltenborn – Evjenthdaje daje świetne efekty również w leczeniu dyskopatii wszystkich części kręgosłupa. Szkolenie pozwala na efektywniejsze udzielenie pomocy pacjentom.
- FDM (Fascial Distortion Model)
Koncepcja zakłada, że odczuwane dolegliwości ma swoją przyczynę w obrębie powięzi. Metoda szybko przynosi efekty w postaci zwiększenia zakresu ruchu i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Umożliwia pracę z pacjentami z wieloma schorzeniami. Szczególnie dobre rezultaty zauważyłam w terapii skręcenia stawu skokowego, łokcia tenisisty, golfisty, drobnych urazów więzadeł pobocznych czy też więzadła rzepki w stawie kolanowym oraz ograniczeń ruchomości w obszarze kręgosłupa szyjnego i barku.
- MT – REHA Medyczny Trening Rehabilitacyjny
Doskonały do wzmocnienia mięśni tułowia i stabilizatorów kręgosłupa w przypadku występowania epizodów bólowych w jego obszarze lub też prewencji tego typu dolegliwości. Świetna metoda pracy nad funkcją stawu kolanowego po zabiegach operacyjnych takich jak rekonstrukcja więzadeł czy leczenie łąkotek. Specjalnie dobrany trening umożliwia pracę nad stabilizacją łopatki co często jest kluczem do pozbycia się dolegliwości bólowych w obrębie barku. Szkolenie poruszające tematykę efektywnego treningu biegowego.
- Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego
Uzyskaną wiedzę wykorzystuje z powodzeniem w procesie rehabilitacji pacjentów z dysfunkcją stawu barkowo-obojczykowego, zespołem ciasnoty podbarkowej, „barkiem zamrożonym” oraz uszkodzeniem mięśnia nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego, podłopatkowego i ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Szkolenie pozwoliło mi na pogłębienie wiedzy w zakresie fizjoterapii po zabiegach operacyjnych w obrębie barku takich jak artroskopia, szycie stożka rotatorów czy rekonstrukcja obrąbka stawowego.
- Skoliozy - diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne
Szkolenie zawierające odpowiednio dobrane do schorzenia techniki terapii manualnej, metody neurofizjologicznej PNF oraz ćwiczenia usprawniające, które w połączeniu pozwalają na kompleksową i wielokierunkową terapię skolioz. Warto zwrócić uwagę, że ten rodzaj wad postawy nie jest jedynie problemem kręgosłupa. Wymaga często skorygowania nieprawidłowego ustawienia miednicy, wyeliminowania dysfunkcji w obrębie stawów stopy oraz pracy nad dysbalansem mięśniowym w obrębie kończyn dolnych.
- PNF podstawowy
Metoda neurofizjologiczna, której celem jest przywrócenie pacjentowi utraconej, funkcji bez odczuwania bólu. To pacjent decyduje o celach terapii, a fizjoterapeuta pomaga mu te zamierzenia osiągnąć. PNF jest doskonałym sposobem pracy z pacjentami posiadającymi niedowłady w obrębie kończyn, np. po udarze mózgu. Świetnie sprawdza się również w pracy nad stabilizacją tułowia, u pacjentów z wadami postawy oraz przy stabilizacji łopatki i w odbudowie prawidłowego rytmu ruchu u osób ze schorzeniami barku.
- Kinesiology Taping
Inaczej plastrowanie dynamiczne. Popularny i ceniony przez sportowców, ale także bardzo lubiany przez większość pacjentów. Od sposobu naklejenia zależy efekt, jaki aplikacja może wywołać. Kinesiology Taping stosuję w celu zmniejszenia nadmiernego napięcia mięśni, w tym mięśni przykręgosłupowych, wywołującego dolegliwości bólowe szczególnie często w obrębie odcinka lędźwiowego i szyjnego. Doskonale sprawdza się u sportowców i osób aktywnych po kontuzji mięśni. Pełni funkcję stabilizacyjną przy problemach z rzepką, po skręceniu stawu skokowego. Taping świetnie radzi sobie z likwidacją obrzęków i krwiaków podskórnych, jak również w terapii blizn.
Kinesiotaping najlepiej działa w połączeniu z innymi rodzajami leczenia, takimi jak terapia manualna czy trening medyczny.
- Wyrobienie wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL
Przy pomocy badania komputerowego stóp na platformie podometrycznej jestem w stanie ocenić zaburzenia takie jak koślawość czy szpotawość pięt, płaskostopie poprzeczne, podłużne, przeciążenie stawów palucha wiążące się z tworzeniem tzw. „haluxa”. Termoplastyczne właściwości wkładki ICB umożliwiają ich indywidualne modelowanie adekwatnie do stopy i schorzeń pacjenta. Umożliwia to korekcję ustawienia pięty, odbudowę łuków stopy, których dysfunkcja wiąże się z powstawaniem płaskostopia, czy też odciążenie stawów palucha.
- Diagnostyka obrazowa
Kurs dający umiejętności lepszego czytania badań obrazowych takich jak RTG czy rezonans magnetyczny.
- Szkolenie „Rozwój potencjału dydaktycznego Wyższej Szkoły Mazowieckiej odpowiedzią na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy", specjalność „FIZJOTERAPIA W SPORCIE”
Szkolenie rozwijające zagadnienia fizjologii i biomechaniki sportowej. Prezentacja metod specjalnych wyjątkowo chętnie wykorzystywanych w pracy ze szczególnie eksploatowanym organizmem sportowca, zarówno w zakresie profilaktyki urazów jak i rehabilitacji po doznanej kontuzji. Zagadnienia z zakresu żywienia w sporcie oraz znaczenia odpowiedniego nawodnienia na funkcje fizyczne.

mgr Magdalena Dukwicz
placówka Bielany, godz. pracy wt, czw 13:30- 21:00
Zawód fizjoterapeuty wybrałam, ponieważ chciałam pomagać ludziom i ten cel przyświeca mi przy pracy. Wielokrotnie słyszałam od pacjentów, że przyzwyczaili się do życia z bólem i wiedzą, że tak już zostanie. Ogromną satysfakcję sprawia mi, gdy pacjent orientuje się, że to nieprawda i dostrzega nowe możliwości działania, które do tej pory były ograniczone przez ból czy chorobę. Dużą wagę przykładam do edukacji pacjenta, jak ma sobie radzić z dolegliwościami, a później jak postępować, by nie powróciły.
Uczelnie: 2006- 2008 r- Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2003- 2006 r - Warszawski Uniwersytet Medyczny kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 12946
Hobby: wspinaczka
Liczba godzin spędzonych na kursach: 441,5
Uczestniczyłam w kursach :
- Kurs Terapii Manualnej Maitland
Metoda ta jest skuteczna w leczeniu zarówno stawów kręgosłupa np. przy dyskopatii, jak i stawów obwodowych, czyli stawów biodrowych, kolanowych, skokowych, barkowych i łokciowych. Stosowana jest w chorobach zwyrodnieniowych, a także po urazach kończyn, zmniejszając dolegliwości bólowe i zwiększając zakres ruchomości w stawach.
- Kurs PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe)
Metoda ta bazuje na wzorcach ruchu, które odbywają się w płaszczyznach diagonalnych, czyli skośnych. Jest to bardzo funkcjonalne podejście, ponieważ w takich płaszczyznach poruszamy się w naszym codziennym życiu oraz podczas uprawiania sportu. PNF jest bardzo skuteczny podczas procesu usprawniania pacjentów neurologicznych, np. po udarach i urazach czaszkowo-mózgowych, jak i u pacjentów ortopedycznych np. po artroskopii stawu kolanowego, po urazach i operacjach barku oraz w skoliozach, gdyż uczy ona pacjenta wykonania celowego, prawidłowego ruchu.
- Szkolenie "Terapia punktów spustowych i suche igłowanie" wg Davida G. Simonsa
Jest to metoda bazująca na lokalizowaniu i likwidowaniu punktów spustowych bólu („trigger points”). Jedną z wykorzystywanych technik jest suche igłowanie, czyli aplikacja igły (bez leku) w odpowiedni punkt w celu jego rozluźnienia. Metoda ta jest rozwiązaniem na problemy mięśniowo-powięziowe, czyli takie, w których ból jest wywoływany przez te struktury, np. łokieć tenisisty. Może też działać pomocniczo, jako część planu terapeutycznego zmniejszając dolegliwości bólowe i „uwalniając” zakres ruchu w takich jednostkach jak dyskopatia , zamrożony bark, uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego.
- Kurs "Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich”.
Kurs jest oparty na wiedzy zaczerpniętej od najbardziej znanych autorów tj. K. Lewit, D. Simons, L. Chaitow, J. Cyriax. Metoda ma zastosowanie w leczeniu schorzeń przebiegających z dolegliwościami bólowymi, związanymi z długoutrzymywaną pozycją statyczną np. siedzącą przy komputerze,gdzie dochodzi do przeciążenia tkanek miękkich. Dobre rezultaty uzyskuje się przy bólach karku, ramion i głowy oraz odcinka lędźwiowego.
- Kurs Kinesiology Taping.
Jest to metoda przydatna w urazach sportowych takich jak: skręcenia, uszkodzenia mięśni i więzadeł. Znakomicie się też sprawdza w schorzeniach narządu ruchu spowodowanych przeciążeniem np.: uszkodzenie stożka rotatorów, konflikt rzepkowo-udowy, a także pomocniczo w leczeniu bólów pleców.
- Kurs "Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL"
Pozyskałam dzięki niemu kompetencje do wykonania badania stóp na platformie podobaroskopowej oraz wykonania indywidualnie dobranych wkładek do butów. Wkładki umożliwiają korekcję płaskostopia podłużnego, poprzecznego oraz wspomagają leczenie bolesnych ostróg piętowych i haluksów. Noszenie wkładki wpływa pozytywnie na biomechanikę kończyn dolnych oraz prawidłowe ustawienie miednicy.
- Instruktor metody pilates
Jest to system ćwiczeń skupiający się na działaniu mięśni głebokich, odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Są to mięśnie bardzo istotne z punktu widzenia biomechaniki kręgosłupa, a ich trening pozwala nam likwidować dolegliwości bólowe pleców oraz zapobiegać ich powstaniu.

mgr Karolina Borawska
placówka Bielany, godz. pracy pon, śr, czw 13:30-21:00; wt, pt 7:00- 14:00
Chęć pomocy innym ludziom i fascynację organizmem człowieka wyssałam z mlekiem mamy(pielęgniarka). Wiedziałam też, że nie chcę pracować siedząc przy biurku. Zawód fizjoterapeuty jest zatem dla mnie idealny, mogę pomagać ludziom w osiągnięciu życia bez bólu i ograniczeń, a wszystko to w wygodnym stroju i z dużą dawką ruchu każdego dnia.
Uczelnie: 2014- 2016 r - Gdański Uniwersytet Medyczny, kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2011- 2014 r - Uniwersytet Medyczny w Lublinie, kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 6965
Hobby: wycieczki rowerowe, spływy kajakowe
Ilość godzin spędzonych na kursach : 342
Uczestniczyłam w kursach :
- Kurs terapii manualnej według koncepcji Kaltenborna - Evjentha.
Metoda wykorzystywana jest głównie w ortopedii, tam gdzie ręcznie (manualnie) można poprawić stan tkanek, które są źródłem dolegliwości bólowych. Specyficzne techniki badania i leczenia obejmują: mięśnie (powięzie, brzuśce, ścięgna, przyczepy do kości), stawy (chrząstka stawowa, torebka stawowa i więzadła), nerwy (korzenie nerwowe, nerwy długie kończyn), krążki międzykręgowe (wypuklina, przepuklina).
W terapii metodą Kaltenborna - Evjentha stosowane są m.in.:
- Trakcja (odciąganie dwóch powierzchni stawowych od siebie) w zależności od potrzeby wykonuje się ją w celu zmniejszenia bólu (niewielka amplituda ruchu). Po zastosowaniu terapii ulgę odczują osoby cierpiące na ból wywołany zmianami zwyrodnieniowymi stawów (np:. koksartroza, gonartroza). Bądź w celu rozciągnięcia torebki stawowej przykurczonej np. na skutek urazu długotrwałego lub unieruchomienia.
- Ślizgi stawowe są skuteczne przy przywracaniu odpowiedniego zakresu ruchu w stawach po urazach (skrętnych czy zwichnięciach) bądź zabiegach operacyjnych (np.: po rekonstrukcji ACL - więzadło krzyżowe przednie, po wszczepieniu endoprotezy biodra)
Za pomocą technik stosowanych w metodzie Kaltenborn - Evjenth (odpowiednie badanie manualne i testy) można np. odróżnić rwę kulszową od zespołu rzekomokorzeniowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa i skutecznie zwalczyć ból i inne objawy towarzyszące tj.: drętwienie, mrowienie, osłabienie siły mięśniowej.
Praca na odcinku szyjnym kręgosłupa przyniesie ulgę osobom cierpiącym np na: napięciowe bóle głowy, zawroty głowy, a także szumy uszne oraz uczucie sztywności mięśni obręczy barkowej.
Terapia Manualna Kaltenborn - Evjenth ma zastosowanie przy leczeniu dysfunkcji każdej okolicy ciała. Do niektórych technik wykorzystywane są specjalne przybory w postaci pasów i klina terapeutycznego.

mgr Daria Kokosza
placówka Bielany, godz. pracy pn 10:00- 12:30; śr 10:00- 12.45
Od początku kariery zawodowej pracuje z dziećmi. Praca z najmłodszymi pacjentami przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Każdy dzień stawia przede mną wyzwania oraz dostarcza nowych doświadczeń. Jestem szczęśliwa, gdy poprzez swoją pracę mogę pomóc małym pacjentom w osiąganiu kolejnych umiejętności, w tak ważnych dla nich pierwszych etapach życia.
Uczelnie: 2013-2015 r- Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2010-2013 r- Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie kierunek fizjoterapia, tytał Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 51528
Hobby: taniec, jazda na rolkach
Ilość godzin spędzonych na kursach: 750
Uczestniczyłam w kursach:
- Kurs PNF podstawowy
Założeniem tej metody jest odtworzenie utraconego ruchu/funkcji poprzez odpowiednio dobrane przez terapeutę techniki. Podczas każdej terapii dąży się do osiągnięcia wcześniej ustalonego celu. Metoda wymaga dobrej współpracy pacjenta i terapeuty. PNF wykorzystywany jest między innymi u pacjentów po incydentach neurologicznych (np. udary mózgu) oraz ortopedycznych (np. urazy sportowe).
- Kurs PNF w pediatrii
Kurs stanowi kontynuację metody PNF. Jest jej rozwinięciem na poziomie zaawansowanym, skierowanym do dzieci i młodzieży. Odpowiednie badanie oraz jego analiza są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia terapii. Metodę wykorzystuje się m.in. u dzieci z zaburzeniami postawy oraz stopami płasko-koślawymi. Stosowana jest ona również w przepuklinach oponowo- rdzeniowych, zanikach mięśniowych oraz uszkodzeniach rdzenia kręgowego.
- Kurs Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 - 12 miesięcy
Pozwala on na prowadzenie terapii z najmłodszymi pacjentami. Wykorzystując odpowiednie elementy metody przedstawionej na kursie Państwa dziecko nauczy się schematu własnego ciała oraz zdobędzie kolejne umiejętności w rozwoju psychoruchowym. Będą one osiągane przez niemowlę kolejno w różnych pozycjach ciała- w pozycji leżącej, po czworaczą, siedzącą, aż do stojącej. Taka terapia znajdzie zastosowanie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, asymetrią różnego pochodzenia oraz zaburzeniami napięcia mięśniowego.
- Szkolenie Rozwój i stymulacja niemowlęcia – prawidłowy i zaburzony rozwój niemowlęcia i małego dziecka
Metody przedstawione na szkoleniu również wykorzystywane są w terapii z najmłodszymi pacjentami. Prezentują one prawidłowe zasady pielęgnacji niemowlęcia w taki sposób, aby wspomagały prawidłowy rozwój psychoruchowy noworodka. Wskazują na odruchy, które towarzyszą dzieciom w pierwszym rok życia. Metodę wykorzystuje się u dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, kręczem szyi oraz asymetrią złożeniową.
- Kurs masażu klasycznego
Masaż jest często w celach leczniczych oraz relaksacyjnych. Za pomocą odpowiednich technik oraz chwytów oddziałuje się mechanicznie na tkanki człowieka. Masaż wykorzystuję się np. u pacjentów z bólami spowodowanymi określonym trybem życia (np. siedzący tryb pracy) oraz u osób z napiętymi tkankami na tle stresowym. U dzieci oraz niemowląt również stosuje się masaż np. w przypadku kręczu szyi.
- Kurs Ndt-Bobath Basic
Jest to jedna z dwóch podstawowych metod, które wykorzystuje się do pracy z niemowlętami już od pierwszych miesięcy życia. Podczas terapii prowadzi się u dziecka odpowiednie ruchy, dzięki którym wpływamy na napięcie mięśniowe i uzyskujemy ruchy jak najbardziej zbliżone do prawidłowych. Tak przeprowadzona terapia ma wpływ na ośrodkowy układ nerwowy dziecka. W metodzie Ndt-Bobath bardzo ważne jest pojęcie „handlingu”, czyli czynności pielęgnacyjnych wykonywanych przez rodziców przy niemowlętach. Realizowane w prawidłowy sposób są istotnym elementem wspomagającym rozwój małego pacjenta. Dlatego tak ważna jest znajomość rodzica m. in. w jaki sposób podnosić, nosić oraz przewijać niemowlę. Metoda Ndt-Bobath wykorzystywana jest u dzieci z zaburzonym oraz opóźnionym rozwojem psychoruchowym- u wcześniaków, niemowląt z asymetrią różnego pochodzenia oraz wzmożonym i obniżonym napięciem mięśniowym. Metodę stosuje się również u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi oraz w przypadku kręczu szyi.
Jestem współautorką artykułu pt. „Wpływ hiperbilirubinemii na rozwój psychoruchowy niemowląt”, który wkrótce pojawi się w czasopiśmie rehabilitacyjnym. Temat ten został zaprezentowany na XVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Badania, które zostały przeprowadzone dowodzą, iż hiperbilirubinemia ma wpływ na rozwój psychoruchowy niemowląt. Dzieci z niższymi wartościami bilirubiny rozwijały się lepiej niż te, u których po urodzeniu były one wysokie.
- Kurs Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii
Wykorzystując odpowiednie techniki osteopatyczne np. techniki wisceralne oraz kranio- sakralne możemy mieć wpływ na rozwój niemowlęcia, dążąc do tego, aby był on prawidłowy. Dopasowanie odpowiedniej techniki pozwala również odwracać niefizjologiczne i niepożądane zmiany, które zachodzą w ciele małego dziecka. Praca na głowie i miednicy doskonale wpływa na układ pokarmowy niemowlęcia. W związku z tym wykorzystując techniki osteopatyczne możemy rozwiązywać bardzo często występujące u dzieci problemy: kolki, problemy z karmieniem, refluks, a także zaparcia. Terapia ta sprawdzi się również u niemowląt ze zniekształceniami oraz asymetriami główki.

mgr Ewa Kunik
placówka Bemowo, godz. pracy wt, czw 14:00- 21:00
Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach oraz kursach są dla mnie bazą w prowadzeniu skutecznej terapii, która celuje nie w objawy, a w źródło powstawania bólu.
Uczelnie: 2016 – 2018 r - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2013 - 2016 r - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 32017
Hobby: triathlon, jazda konna, podróże, języki.
Ilość godzin spędzonych na kursach: 300
Uczestniczyłam w kursach:
- Kurs kinesiotapingu rehabilitacyjno – sportowego
Metoda, która bardzo dobrze sprawdza się w urazach związanych ze skręceniami, zerwaniami, przetrenowaniami oraz przy występowania bólu mięśniowego. Stosowane przeze mnie aplikacje normują napięcie mięśniowe, co pozwala na zmniejszenie bólu oraz wrażliwości na dotyk, a jednocześnie powodują zwiększenie zakresu ruchu i komfortu jego wykonywania. Dodatkowo bardzo dobrze sprawdzają się przy bólach pleców. Aplikacja ta jest absolutnie bezpieczna i można ją stosować prawie u każdego.
- Kurs funkcjonalnej terapii manualnej jako całościowy system terapeutyczny
Wykorzystanie technik z funkcjonalnej terapii manualnej pozwala mi na większy wachlarz wyboru ćwiczeń dla pacjenta dobranych pod ich schorzenie. Często przy różnorodnych dolegliwościach takich jak: mrowienie, promieniowanie, osłabienie siły mięśniowej lub po operacjach ( zerwanie ACL, operacje kręgosłupa, endoprotezy itd.) wykorzystanie terapii manualnej ma bardzo pozytywny wpływ, a przy współpracy i zaangażowaniu pacjenta efekty są szybsze niż się spodziewamy.
Wykorzystanie technik mięśniowo-powięziowych w najczęstszych urazach obręczy barkowej. Techniki w jakich posiadanie weszłam podczas odbytego szkolenia pozwalają mi na pracę z tkankami miękkimi (mięśnie, ścięgna, więzadła) w stawie ramiennym oraz całej obręczy barkowej (obojczyk, łopatka, staw ramienny). Wszelkie ograniczenia ruchomości, zwiększenie napięcia mięśniowego, czy bóle karku oraz głowy mogą być spowodowane właśnie przez te struktury. Praca na mięśniach oraz powięziach pozwala mi na zmniejszenie tonusu i poprawę komfort życia.
- Kurs terapii manualnej edług Standardów IFOMPT
Moduł EB – kończyny
Wiedza praktyczna ze szkolenia pozwala mi na lokalizację i dokładne przebadanie jednostek chorobowych związanych z narządem ruchu, a następnie postawienie wstępnej diagnozy. Dodatkowo szkolenie pozwala mi na dokładne przebadanie stawów skroniowo-żuchwowych, które często związane są z bólami głowy.
Moduł EII – kończyny
Szkolenie pozwala mi na wprowadzenie terapii w ówcześnie zbadany problem, która jest nakierunkowana na przyczynę, a nie na objaw dolegliwości. Dzięki doborze odpowiednich zadań domowych dla pacjenta, terapia daje efekty w krótkim czasie i poprawia komfort życia.
Moduł KI – kręgosłup
Wiedzę i umiejętności nabyte podczas tego szkolenia pozwalają mi na przebadanie oraz wstępną diagnostykę bólów każdego odcinka kręgosłupa. Często bóle towarzyszące nam od wielu lat, a czasem potrzeba dokładnego badania i analizy, aby móc znaleźć ich przyczynę. Szkolenie to pozwoliło mi na wnikliwą obserwację i szukanie problematycznych rejonów, a następnie poddanie ich terapii.
Moduł KII- kręgosłup
Umiejętności praktyczne z tego szkolenia pozwalają mi na dobieranie odpowiedniej terapii, która nakierunkowana jest na wcześniej zbadanych problem dotyczący każdego odcinka kręgosłupa. Dobór terapii zawsze dostosowany jest indywidualnie do pacjenta i jego obowiązków w ciągu dnia, tak aby zawsze znaleźć czas na wykonywanie zadań domowych. Co więcej, wiedza ze szkolenia pozwala mi na poprawę komfortu życia oraz reedukację czynności dnia codziennego u pacjenta, co ma niezmiernie ważny wpływ na przebieg terapii.
Moduł EIII- kończyny
Rozszerzony kurs związany z terapią układu szkieletowego oraz stawu skroniowo- żuchwowego. Elementy stabilizacji wykorzystywane podczas tej terapii pozwalają na osiąganie dobrych rezultatów oraz na wykonywanie ćwiczeń prawie w każdych warunkach.
Moduł EM – mięśniowy
Szkolenie umożliwia mi dokładne przebadanie oraz analizę pracy wszystkich grup mięśniowych, aby finalnie móc znaleźć jeden mięsień, który doznał nagłego urazu lub urazu na skutek sumowania się mikrourazów. Dobierana terapia celowana jest w dany mięsień, co pozwala na poprawę jego funkcji, a następnie wzmocnienie i zapobieganie dalszym urazom.
Brałam czynny udział w konferencji Nowe Wyzwania Fizjoterapii. Dotyczyła ona nowoczesnych technologii wykorzystywanych w fizjoterapii, które prowadzą do uzyskania coraz lepszych i szybszych rezultatów. Miałam zaszczyt przedstawić i omówić wyniki uzyskane podczas pracy z kadrą olimpijską badmintona.

mgr Weronika Dziemianowicz
placówka Bemowo, godz. pracy pn, śr, pt 13:30-21:00
Pochodzę z rodziny lekarskiej, wiem jaka to radość, nieść pomoc innym ludziom.W liceum marzyłam o zawodzie fizjoterapii dlatego po maturze bez wachania wybrałam studia na kierunku fizjoterapia.
Uczelnie: 2015- obecnie - Sutherland College of Osteopatic Medicine kierunek osteopatia
2013- 2015- Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie kierunek fizjoterapia, tytuł Magistra
2010- 2013- Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie kierunek fizjoterapia, tytuł Licencjata
Numer uprawniający do wykonywania zawodu: 45364
Hobby: podróżowanie, sport
Ilość godzin spędzonych na kursach: 1000
Wybrałam pięcioletnią szkołę Osteopatii w Sutherland College of osteopatic medicine, Polska Akademia Osteopatii Osteon w Konstancinie. Na studiach z osteopatii nauczyłam się wielu metod wykorzystywanych w leczeniu pacjenta.
W ramach studiów odbyłam szkolenia:
- Osteopatia strukturalna ( trzyletnie szkolenie ) prowadzona przez D.O Thierry Colot obejmująca diagnozowanie i leczenie dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Poznałam techniki energi mięśniowej oraz techniki HVBA ( duża prędkość , mała amplituda).
Metoda polega na diagnozowaniu i leczeniu dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. Techniki sprawdzają się w zmniejszaniu bólu oraz zwiększaniu zakresu ruchu w stawach. Skuteczne są w leczeniu dyskopatii kręgosłupa w stanach ostrych i przewlekłych. Wykorzystuję je w leczeniu zapalenia stawów obwodowych takich jak :
- staw ramienny ( zapalenie kaletki podbarkowej, zespoły ciasnoty podbarkowej, dysfunkcja mięśni stożka rotatorów, zamrożony bark);
- staw łokciowy ( złamania główki kości promieniowej, bóle w stawie promieniowo-łokciowym bliższym, łokieć tenisty, golfisty, zaburzenie napięcia w okolicy mieśnia łokciowego, kanał gyona);
- stawy nadgarstka( zespoły cieśni nadgarstka);
- staw biodrowy ( stan zapalny kaletek, stan zapalny obrąbka, zaburzenia ruchomości, endoprotezoplastyka, artroskopia);
- staw kolanowy ( artroskopia, endoprotezoplastyka, rekonstrukcja więzadeł, hipomobilnośc głowy kości strzałkowej, zespół gęsiej stopki, zapalenie więzadła właściwego rzepki, zerwanie przyczepu mięśnia czworogłowego uda, boczne przyparcie rzepki);
- staw skokowy ( ograniczona ruchomosc stawu skokowego górnego i stawu skokowego dolnego, skręcenia stawu skokowego, zwichnięcie stawu skokowego, w mechaniźmie ewersji, zaburzenia ruchomości bloczka kości skokowej );
- neuralgie, zespoły uciskowe typu rwa kulszowa, zaburzenia czucia powierzchownego, zaburzenia czucia głębokiego.
- Osteopatia funkcjonalna ( trzyletnie szkolenie ) prowadzone przez D.O Jean- Jacques Debroux
Wykorzystuję je w leczeniu zmniejszenia wzmożonego napięcia mięśniowo- powięziowo- więzadłowego (dyskopatia odcinka lędźwiowego, dyskopatia odcinka szyjnego, bóle stawów obwodowych ( bóle bioder) , dysfunkcje trzewne,migreny, zespół górnego otworu klatki piersiowej,zespoły ciasnoty powięźiowej). Dzięki szkoleniu lepiej diagnozuję oraz leczę dysfunkcje układu mięśniowo- szkieletowego poprzez zastosowanie technik tkanek miękkich:
- Techniki powięźiowe/ funkcjonalne tkanek miękkich,
- techniki Sutherlanda,
- Sjovitza FPR,
- punkty Jonesa
- taniec z powięzią
Anatomię wykorzystuję w diagnostyce, krok po kroku diagnozuje wszystkie dysfunkcje mięśni, stawów i więzadeł oraz trzewi całego ciała ludzkiego.
- GOT (General Osteopathic Treatment) prowadzone przez Frédéric Duville D.O.- czyli koncepcja osteopatyczna
Jest bardzo dobrym narzędziem terapeutycznym oraz diagnostycznym. Pracując tą metodą angażuje każdy staw kończyny dolnej i kończyny górnej oraz stawy kręgosłupa. Są one cyklicznie mobilizowane w indywidualnym dla pacjenta rytmie, który wyznacza jego ciało.
- Semiologia kliniczna, semiologia narządu ruchu oraz neurologia kliniczna prowadzone przez lek.med.Victor Rodrigues de Castro D.O.
Na zajęciach z semiologii i neurologii omawialiśmy konkretne przypadki kliniczne. Poznałam testy osteopatyczne potrzebne do pracy z pacjentem oraz zasady różnicowania podobnych symptomów chorobowych.
- Fizjologia, reanimacja, semiologia prowadzona przez d n.med Przemysław Bławat
Poznaliśmy wiele schorzeń narządów wewnętrznych, Na zajęciach z zakresu fizjologii i semiologii uczyliśmy się ogólnego badania pacjenta, a także interpretacji dostrzeżonych nieprawidłowości. Uzyskana wiedza pozwala na kwalifikację chorego do terapii.
- Radiologia -d n.med Iwona Trzcińska, d n.med Hanna Laskowska
Szkolenie to pozwala na precyzyjną analizę zdjęć radiologicznych, które pomagają w diagnostyce pacjenta.
- Semiologia narządu ruchu prowadzona przez D.O Piotra Godka
Szkolenie pomogło mi w dokładnej analizie testów ortopedycznych i osteopatycznych, weryfikacji testów oraz badaniu narządu ruchu za pomocą usg, które jest niezmiernie przydatne do oceny stanu pacjenta.
- GDS - łańcuchy mięśniowe- PROWADZĄCY D.O Philippe Campignion
Metoda Łańcuchów Mięśniowych i Stawowych, która łączy zachowania psychologiczne z funkcjonowaniem ciała. Metoda GDS wskazuje grupy mięśni, których ciało używa do uzewnętrzniania emocji . Jak działają zbyt silnie mogą ograniczać swobodę ruchu. MeToda sprawdza się u wszystkich pacjentów nawet u najmłodszych w leczeniu wad postawy.