Centrum Rehabilitacji

tel. 501 757 731, e-mail: centrum@rehabilitacja-bemowo.pl
ul. Powstańców Śląskich 103 lok. 8, Bemowo,
ul. Sokratesa 9, Bielany
 
#slide17 #slide5 #slide18 #slide33 #slide32 #slide12 #slide13 #slide16

Terapeuci

mgr Kaja Strózik

Kaja Strózik Jestem otwartą i pozytywnie patrzącą na świat osobą. Wyznaję maksymę „chcieć to znaczy móc”. Uraz, a co za tym idzie utrata sprawności jest trudnym czasem dla pacjenta, ale przejdziemy przez to razem, krok po kroku, ku zdrowiu.

Możliwość pomocy innym traktuję jako wartość samą w sobie. Fizjoterapia to dla mnie nie tylko praca, ale także to moja pasja. Bardzo lubię pracę zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

Skończyłam magisterskie 4,5 roczne studia fizjoterapii na wydziale Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Specyfikę pracy fizjoterapeuty poznałam podczas staży w licznych placówkach medycznych w Warszawie między innymi w:

 • Szpitalu Uniwersytetu Medycznego na ul. Banacha,
 • Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie,
 • Instytucie Psychiatrii i Neurologii na ul. Sobieskiego,
 • Centrum Onkologicznym na Ursynowie,
 • Szpitalu Bielańskim
logotypy osiągniecia

Od 2008 do 2010 Pracowałam jako fizjoterapeuta w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci w Ośrodku Dziennym Rehabilitacji Narządu Ruchu.

„Prowadziłam rehabilitację” po urazach kończyn górnych i dolnych, po operacjach, głównie po artroskopii stawu kolanowego, prowadziłam zajęcia dla dzieci z wadami postawy.

logotypy osiągniecia

Od 2008r uczęszczam do 2,5 letniej International Academy of Ortropatica Medicine (Międzynarodowej Akademii Medycyny Manualnej).

Trenerzy z Zachodniej Europy przedstawiają nam najnowszą wiedzę z zakresu rehabilitacji. Zajęcia obejmują wszystkie znaczące stawy w ludzkim organizmie: staw barkowy, łokciowy, nadgarstkowy, skokowy, kolanowy, biodrowy, ponadto odcinek lędźwiowy, piersiowy i szyjny kręgosłupa.

logotypy osiągniecia

Brałam udział w I International Congress of Sport Traumatology and Arthroscopy for Central-Eastern Europe
(I Międzynarodowy Kongres Artroskopii I Medycyny Sportowej Centralnej i Wschodniej Europy) 12-13.06.2009.

logotypy osiągniecia

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

logotypy osiągniecia

Ukończyłam kurs masażu „Innowacyjne Techniki Masażu Spa & Wellness” obejmujący między innymi masaż relaksacyjny, energetyzujący, ujędrniający. Współfinansowany przez Unię Europejską

logotypy osiągniecia

Uczestniczę w audycjach w roli fachowca w radiu Bemowo "Spotkania 1 na 1 ze zdrowiem" prowadzący Damian Sawicki

 • "Wady postawy - coraz częstszy problem" - 03.10.2013
 • "Ergonomia pracy przy biurku" - 24.10.2013

logotypy osiągniecia

Pisałam też artykuły popularno-naukowe w Gazecie Warszawskiej w rubryce Ekspert Radzi:

 • Pacjent w dobrych rękach - 28.09.2012
 • Mity na temat rwy kulszowej - 5.10.2012
 • Amazonki czyli zwycięstwo kobiecej siły - 12.10.2012
 • Stanowisko pracy uszyte na miarę - 19.10.2012
 • Poprawne siedzenie w miejscu pracy - 26.10.2012
 • Podnoś z głową - 9.11.2012
 • Codzienne czynności domowe - 16.11.2012
 • Jak ustrzec się kontuzji na stoku cz.1 - 23.11.2012
 • Jak ustrzec się kontuzji na stoku cz. 2 - 30.11.2012
 • Środek transportu - kręgosłup - 14.12.2012
 • Ćwiczenia poranna - dla kogo i po co? - 21.12.2012
 • W przyszłym roku zacznę uprawiać sport, ale od czego zacząć? - 4.01.2013
 • Rodzicu, zadbaj o rozwój fizyczny swojego dziecka - 23.01.2013
 • Wyprostuj się - 20.02.2013
 • Siedzący tryb życia - 22.03.2013

logotypy osiągniecia

mgr Agnieszka Tomaszewska

Od zawsze chciałam pomagać innym ludziom, ponieważ uważam, że dobro powraca. Uwielbiam aktywność fizyczną i staram się nią zarażać swoich pacjentów. Endorfiny ,uśmiech, pozytywne nastawienie to mój codzienny niezbędnik oraz jedno z głównych zaleceń dla moich podopiecznych.

W pracy z pacjentem cenię sobie współpracę, wtedy efekt mamy zdwojony. Interesuje się szeroko pojętą rehabilitacją, ponieważ na co dzień pracuję z pacjentami dorosłymi jak i z dziećmi. Specjalizuję się głównie w rehabilitacji ortopedycznej oraz profilaktyce urazów sportowych. W swojej pracy wykorzystuję umiejętności pozyskane na wielu specjalistycznych kursach z zakresu fizjoterapii.

Jestem absolwentką II Wydziału Lekarskiego na kierunku Fizjoterapia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskując tytuł magistra. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Fizjoterapia w sporcie” w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.

logotypy osiągniecia
logotypy osiągniecia

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w wielu placówkach medycznych takich jak:
Szpital Bielański, Szpital Bródnowski, Centrum Rehabilitacji Sportowej, Centrum Medycyny Sportowej przy ul. Wawelskiej, Carolina Medical Center,Szpital w Płońsku, NZOZ Życie w Płońsku i inne.

Ukończyłam kurs z zakresu terapii manualnej wg Mulligana. Metoda jest oryginalna, ale również czerpie z innych metod terapii manualnej tj. Kaltenborn, Maitland i in. Mulligan Concept jest metodą bezpieczną i często przynoszącą natychmiastowy efekt. Doskonale sprawdza się w przypadku bólów głowy, bólach odkręgosłupowych czy stawów obwodowych. Techniki Mulligana skutecznie wykorzystuję u pacjentów z problemami krążka międzykręgowego, bólami stawów krzyżowo- biodrowych, ale również ograniczeniami ruchomości po urazach więzadeł, zmianach zwyrodnieniowych lub przeciążeniach w stawach stopy, kolana, biodra oraz barku.

logotypy osiągniecia

Rozpoczęłam również kurs terapii manualnej wg szkoły niemieckiej. Metodę tę charakteryzuje rozbudowane badanie różnicujące, które połączone ze szczegółowym wywiadem pozwala odnaleźć zaburzone struktury, określić stopień ich uszkodzenia oraz zniwelować mechanizmy powstałych dolegliwości. Wykorzystywane przeze mnie techniki terapii manualnej znajdują swoje zastosowanie w przypadku dyskopatii kręgosłupa, w dolegliwościach spowodowanych uciskami na struktury nerwowe (drętwienia, promieniowania do kończyn dolnych i górnych), ale także znoszą podwyższone napięcie mięśniowe wynikające przykładowo z nieprawidłowej postawy i siedzącego trybu życia.

logotypy osiągniecia

Jestem dyplomowanym terapeutą PNF (stopień podstawowy i zaawansowany). Głównym celem terapii jest praca nad funkcją, która ogranicza chorego. PNF zaleca postrzeganie chorego w sposób kompleksowy. Pozwala to na pełne wykorzystanie rezerw jakie tkwią w organizmie, motywuje do dalszego działania, umożliwia bezbolesną pracę z pacjentem. Chory ustala cele terapii, natomiast terapeuta pomaga te cele osiągnąć poprzez torowanie nerwowo- mięśniowe. PNF jest metodą najczęściej wykorzystywaną przeze mnie u pacjentów po udarach mózgu, urazach rdzenia kręgowego, ale również wzorce tej metody wykorzystuję w korekcji wad postawy u dzieci (skoliozy, odstające łopatki, rotacje miednicy).

logotypy osiągniecia

MTT jest końcowym etapem rehabilitacji ruchowej pacjenta. Po zredukowaniu dolegliwości bólowych terapią manualną, efekt należy utrzymać odpowiednimi ćwiczeniami stabilizującymi, które są wykonywane pod okiem fizjoterapeuty. Ćwiczenia stabilizacji są niezbędne między innymi u osób po rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego (ACL, PCL) uszkodzeniach stożka rotatorów stawu barkowego, urazach skrętnych stawów skokowych, jak również stabilizacji mięśni głębokich tułowia (mięśnie poprzeczny, wielodzielny) po zabiegach operacyjnych kręgosłupa.

logotypy osiągniecia

Zostałam przeszkolona z zakresu sensomotoryki mając możliwość poznania różnego rodzaju zastosowań specjalistycznych przyborów terapeutycznych mających wpływ na poprawę koordynacji oraz reakcji równoważnych.

logotypy osiągniecia

Ukończyłam kurs Kinesiology Taping "plastrowania". Istotą tej metody jest oddziaływanie na organizm specjalnie naklejonego plastra. Kinesiology taping jako metoda wspomagającą jest dobry w przypadku naderwania więzadeł czy to kolana, stopy lub barku, w schorzeniach takich jak np. "łokieć tenisisty", "łokieć golfisty", entezopatiach więzadła rzepki, mięśni pośladkowych, mięśnia nadgrzebieniowego, uszkodzeniach ścięgna Achillesa, bólach odcinka szyjnego, lędźwiowego, obrzękach limfatycznych, korekcji rzepki i wielu in.

logotypy osiągniecia

W trakcie studiów licencjackich odbyłam kilku miesięczny kurs masażu leczniczego, relaksacyjnego, sportowego oraz drenażu limfatycznego. Masaż jest najczęściej wykorzystywaną formą terapii u pacjentów przeciążonych siedzącym trybem życia, stresów kumulujących się w mięśniach w obrębie karku, ale także może przygotowywać mięśnie do wysiłku.

logotypy osiągniecia

Kurs "Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB Medical"

Zostałam przeszkolona w zakresie indywidualnego dobierania i wykonywania wkładek ortopedycznych do butów dziecięcych, dla osób dorosłych oraz sportowców. Przed dopasowaniem wkładek wykonuję komputerowe badanie stóp na platformie, które ma przełożenie na całą postawę. Badanie wykonywane jest w statyce oraz podczas ruchu. Najczęstszym wskazaniem do wyrobienia wkładek jest płaskostopie, koślawość kolan, haluxy, zespoły przeciążeniowe, ostrogi piętowe i inne.

mgr Karolina Krawczak

Uważam, że każdy z nas powinien da dbać o swoje ciało najlepiej jak potrafi i poświęcać mu dostatecznie dużo uwagi. Fizjoterapeuta natomiast jest osobą, która może wskazać, jak najlepiej i najbezpieczniej z niego korzystać, aby w pełnej sprawności służyło nam przez wiele lat.
W swojej pracy staram się łączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną, ponieważ moim zdaniem to stanowi klucz do bycia dobrym fizjoterapeutą.

Wykształcenie

W 2011 r. ukończyłam studia magisterskie na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Następnie kontynuowałam edukację na studiach doktoranckich. Obecnie jestem w trakcie pisania rozprawy doktorskiej pt.: „Wybrane parametry kinematyki i dynamiki ciała pacjentów z idiopatyczną chorobą stawów biodrowych” w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu WUM przy ul. Lindleya. Prowadzę zajęcia dla studentów fizjoterapii oraz kierunku lekarskiego, a także wykładam na kursach specjalistycznych dla lekarzy.

logotypy osiągniecia

Doświadczenie zawodowe

Od 2009 r. pracuję w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu WUM przy ul. Lindleya. Zajmuję się diagnostyką i terapią pacjentów z chorobami narządu ruchu, rehabilitacją pooperacyjną oraz telerehabilitacją. Prowadzę terapię chorych przed oraz po operacjach wszczepienia protezy, po zabiegach w obrębie kończyn oraz kręgosłupa. To właśnie rehabilitacja ortopedyczna stanowi mój zawodowy „konik”.

Jestem autorką i współautorką kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu fizjoterapii i ortopedii, m.in.

 • Paweł Łęgosz, Karolina Krawczak, Grzegorz Szczęsny Outcomes of Treatment of Periprosthetic Femoral Fractures after Total Hip Replacement – Experience of Department of Orthopedics and Traumatology, Medical University of Warsaw Ortopedia, traumatologia, rehabilitacja 07/2014; 16(3):265-274.
 • Paweł Łęgosz, Tomasz Rudnicki, Karolina Krawczak, Grzegorz Szczęsny Destabilizacja złamania okołoprotezowego po aloplastyce stawu biodrowego leczonego płytą kablową w przebiegu zaburzeń zrostu kostnego u chorej z niedoborem witaminy D Polish orthopedics and Traumatology, VIII 2014
 • Karolina Krawczak, Wojciech Glinkowski, Małgorzata Syczewska Badania chodu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego oczekujących na implantację protezySympozjum Analiza Ruchu- teoria i praktyka w zastosowaniach klinicznych, IP CZD, 7.03.2014
 • Anna Czyżewska, Wojciech M. Glinkowski, Katarzyna Walesiak, Karolina Krawczak, Dominika Cabaj, Andrzej Górecki Effects of preoperative physiotherapy in hip osteoarthritis patients awaiting total hip replacement Archives of Medical Science (Impact Factor: 1.89). 10/2014; 10(5):985–991.

Nagrody i wyróżnienia

Wielokrotnie uczestniczyłam w konferencjach i zjazdach naukowych zarówno w Polsce jak i za granicą (m.in. Med-e-tel Luxembourg, London Hip Meeting, , Sympozjum Analiza Ruchu), na których wygłaszałam prace naukowe. W 2011r. wraz z zespołem zdobyłam 1 nagrodę za pracę poświęconą telerehabilitacji na konferencji Med-e-tel w Luxembourgu.

KURSY ZAWODOWE

Kurs terapii manualnej wg Mulligana

Ukończyłam kurs terapii manualnej wg metody Briana Mulligana. Metoda ta jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, która pozwala na przeprowadzenie terapii szczególnie u chorych z przewlekłymi bólami kręgosłupa oraz stawów obwodowych, dyskopatiami, migrenami. Cechą charakterystyczną metody jest jej bezbolesność i bezpieczeństwo.

logotypy osiągniecia

Kurs terapii tkanek miękkich wg dr Jarosława Ciechomskiego

Jestem w trakcie odbywania kursu terarpii tkanek miękkich. Metoda ta opracowana przez dr Jarosława Ciehomskiego pozwala na diagnozowanie i leczenie dysfunkcji tkanek.. Dzięki zastosowaniu tej metody jestem w stanie całościowo podejść do problemu z jakim zgłasza się do mnie pacjent. Terapia jest niezwykle skuteczna w leczeniu nawet długotrwałych zaburzeń tj. zespoły bólowe kręgosłupa, nieprawidłowości postawy ciała u dzieci (w tym skoliozy), nieprawidłowego napięcia mięśniowego oraz stanowi nieodzowny element stosowanej przeze mnie terapii.

Kurs Advanced Rehabilitation for Painful Spine Disorders

Ukończyłam Zaawansowany Kurs Rehabilitacji Medycznej Bólu Kręgosłupa organizowany przez Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Kręgosłupa NASS w Chicago. Kurs prowadzony przez lekarzy i fizjoterapeutów wybitnych sportowców m.in. Venus Williams pozwolił poznać mi techniki wykorzystywane w leczeniu bóli kręgosłupa związanych z dyskopatią bądź przeciążeniem. Nauczyłam się wykorzystania technik stabilizacyjnych w terapii kręgosłupa.

KURS PNF

Ukończyłam kurs PNF. Metoda ta skupia się na pracy nad funkcją, która została zaburzona i powoduje ograniczenia. PNF z powodzeniem stosowany jest wśród chorych z problemami neurologicznymi np. po udarach, z niedowładami, w zaburzeniach czucia. Metodę PNF wykorzystuję również w terapii wad postawy u dzieci oraz reedukacji wzorców chodu u chorych po urazach ortopedycznych.

Kurs Terapii „Bark” oraz „Kolano”

Ukończyłam 3-częsciowe praktyczne warsztaty szkoleniowe dotyczące stawu barkowego oraz kolanowego, prowadzone przez specjalistów Kliniki Ortopedika. Jestem w stanie kompleksowo rozplanować i przeprowadzić terapię, m.in. w zespole przyparcia bocznego rzepki, po zabiegach artroskopowych oraz rekonstrukcji więzadeł , wszczepieniu protezy stawów czy też zabiegu stabilizacji stawu barkowego od pierwszych chwil po zabiegu aż do powrotu do pełnej sprawności. Zajmuję się również problemami bolesnego barku.

Kurs Kinesiology Taping

Ukończyłam kurs plastrowania dynamicznego „Kinesiology Taping. Plastry przez pacjentów zwane potocznie ‘Tejpami’ stanowią uzupełnienie codziennej terapii. Plastry naklejane w specjalny sposób pozwalają na zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę stabilności stawów i funkcji mięśni. Nie bez powodu tejpy cieszą się tak ogromnym powodzeniem wśród wyczynowych sportowców.

Kurs "Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB Medical"

Ukończyłam szkolenie, dzięki któremu potrafię dobrać oraz wykonać wkładki ortopedyczne. Wkładki ortopedyczne dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta umożliwiają korekcję wad stóp tj. płaskostopie, stopa płasko-koślawa, bolesne modzele; zmniejszają obciążenia i zmęczenie nóg, a nawet pomagają pozbyć się bólu kręgosłupa.